Mesajı Okuyun
Old 02-01-2013, 19:24   #17
Avanıl

Dava Harç ve Gider Avansı Hesaplama Aracının 2013 rakamlarına göre yeni sürümünü hazırladım.

BU SÜRÜMDEKİ YENİLİKLER :
  1. Tüm değerler 2013 yılına göre düzenlenmiştir. Nispi harç miktarının hesaplanması binde 68,31 TL olarak değiştirilmiştir. Keşif harcı avansı 170,80 TL’ye çıkarılmıştır. Başvuru harçları ilgili mahkemelere göre değiştirilmiştir. Tebligat gideri 8,00 TL’ye, Vekalet Harcı 3,75 TL’ye, Baro Pulu 5,90 TL’ye çıkartılmıştır.
  2. Programın görseli değiştirilmiştir.
  3. Taraf sayıları arttırılmış ve hem davalı hem de davacı taraf sayıları 10 kişiye kadar çıkartılmıştır.
  4. Nispi harç, 2013 yılı miktarı olan 24,30 TL’nin altına inmeyecek şekilde düzeltilmiştir. Hesaplama sonucu nispi harç miktarı 24,30 TL’nin altında olsa da kanun gereği bu miktarın altında olamayacağından hesaplama sonucu 24,30 TL olacaktır.
Programın indirilmesi ile ilgili olarak da bazı değişiklikler yaptım. Bazı kullanıcıların bu konuda sıkıntı yaşadığını gördüğüm için programın kendisini ve kullanma kılavuzunu rar formatından ayırarak ayrı ayrı link verdim. Böylece program indirilmek istendiğinde doğrudan excel dosyası indirilecek, ayrıca rar dosyası açmaya gerek olmayacaktır.

Programda gördüğünüz yanlışlık varsa lütfen bilgilendiriniz.

Programa Ulaşmak İçin : http://www.anilyalcinkaya.av.tr/download.asp