Mesajı Okuyun
Old 14-06-2011, 18:06   #22
üye25928

Alıntı:
Yazan hukukcugokhanozkan
Bir de sen o arkadaşını bir ara sor bakalım eğer cemaat mensubu değilse, acaba kimlerin yanına gitmiş?

Yahu siz bana hakimlik sınavını elde edecek vasfa sahip olduğunu nasıl bildiğinizi açıklar mısınız? Ben bunu merak ediyorum. Yani nereden biliyorsunuz, orada seçilen adaylardan daha iyi hakimlik savcılık yapacağınızı sadece bunu merak ediyorum. Bu konudaki uzmanlığınız ne, bu konuda ne gibi bir birikiminiz var da kendinizden bu kadar emin bir şekilde hakim olacak vasfa sahip olduğunuzu düşündünüz. Belki de o kurul sizin hakim savcı olmanızı sakıncalı buldu, yeterli izlenimi bırakamadınız? Neden diğer tüm olasılıklara gözünüzü kapatıp sadece bir olasılık üzerine yoğunlaşıyorsunuz onu sadece merak ettim?

O kurulda zamanında görev alanlardan biri de hocam olur. Bir zaman konuşma fırsatımız olmuştu aynen şöyle demişti. "Raşit, orada hukuk sorusu soruyoruz, mesala bazen "hak nedir?" diye sorduğumuz oldu. Cevap verenlerin içinden doğru cevap vermesine rağmen cevap veriş tarzı sebebiyle elediğimiz, yanlış cevap vermesine rağmen cevap veriş tarzı sebebiyle hakim savcı yaptığımız kişiler oldu."

Ayrıca torpil konusunu da sorduğumda, "Bize kimse orada bir şey yapabilecek durumda değil. Adamın torpilinden ziyade yeterliliğine bakarız, yeterliyse birileri referans olduysa da olmadıysa da geçer, referans öyle çokça etkili bir şey değil." demişti.

Ayrıca sizin bakış açınıza göre, yazılı sınavda ilk 400e girenler direkt atansın, ilk 800ü mülakata almaya gerek yok. Bakış açınız bu mu?

Ayrıca neden hakimlik savcılık konusunda kendinizi bu kadar yeterli görüyorsunuz gerçekten merak ediyorum?