Mesajı Okuyun
Old 22-10-2011, 16:08   #1
BALDIRAN

Varsayılan iflas davasına katılma

Değerli meslektaşlarım. Bir A.Ş. ye karşı açtığım 40 tane işci alacağı davası var. Yargılama sürerken, A.Ş.nin bütün malları, kredi veren ipotek alacaklısı banka tarafından sattırıldı ve firma şu anda kağıt üstünde. Davaları kazanıyoruz 40.000,50.000 TL ama hiç bir şey alamıyoruz çünkü yok. Sadece, 20 TL kaybediyoruz ve bu nedenle 1.100 TL aleyhe vekalet ücretine hükmediliyor ve bu karar da icraya konulup 1.500,00 Tl olarak müvekkilden tahsilk ediliyor. Ben bunu müvekkilime anlatamıyorum, adaletli olduğunu da düşünmüyorum.
1) Bundan kurtulmanın yolu varmı. Avukatlık ücretine ilişkin takas mahsup yasağı ve 30.06.2011 tarihli Danıştay İDDGK.nun AAÜT.nin 12. maddesinin ikinci fıkrasının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararının geçerliğiliğinin 03.12.2011 tarihinde biteceği göz önüne alınırsa,
2) Bu A.Ş. hakkında iflas davası açıldığını ve son başvuru süresinin pazartesi günü olduğunu az önce öğrendim. Bu 40 müvekkil adına bu davaya katılmalımıyım. Bana ne yararı olur. Cevabınız evetse, asli müdahil mi, feri müdsahilmi olarak katılmalıyım (Müvekkillerin 2 yıldır işsiz ve ekonomik anlamda bitmiş durumda oldukları da dikkate alınarak)
3) katılmak müvekkillerin menfaatine ise, katılma dilekçemde yada daha sonra ne talep etmeliyim.
Emek ve zaman ayıran bütün meslektaşlara teşekkürler.