Mesajı Okuyun
Old 19-11-2016, 14:06   #25
hakant

herkese selamlar , ben de bu zorlu sürecin çok verimli geçmeyeceği kaygısını yaşayanlardan birisiyim.
yasa stajımın 4. ayına girdim. adliye stajında olmama rağmen tecrübe ve mesleki olgunluk kazanmak adına avukat yanında çalışmaya hemen başladım. fakat gördüğüm kadarıyla süreç istismara çok açık. çalıştığım büroda kalem işleri icra işleri dışında hukuk dosyalarıyla çok fazla ilgilenmeme fırsat verilmediği için çalıştığım yerden geçtiğimiz hafta ayrılıp yeni bir büro aramaya başladım. yaptığım görüşmeler neticesinde ya ücretsiz ya da 200 tl gibi ücretlere teklif ediliyor (birebir çalışma fırsatı sunan bürolar bunlar) ya da 1300 tl gibi ücretler teklif ediliyor fakat bu bürolar için de verimli staj dönemi vaad etmediklerini anlamak çok zor olmuyor.
bu süreçte ya iş öğrenmek ya da para kazanmak seçeneklerinden birisini tercih etmek zorunda mıyız? yani hem belli miktarda kazanç sağlayıp hem de kendimizi geliştirme şansı yakalamak düşük bir ihtimal mi acaba?
verimli bir staj yeri ararken gözetilmesi gereken kriterler nelerdir? bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olanlar cevap verebilir ise birçok kişinin kafasında soru işaretlerini de gidermiş olabileceğimizi düşünüyorum.