Mesajı Okuyun
Old 30-07-2013, 15:51   #16
SELÇUK GAZİ

Alıntı:
Yazan av.halilbzd
Değerli üyeler, henüz stajımın birinci ayındayım ve oldukça üzgün durumdayım.stajımın verimli geçmediğini düşünüyorum ve bu durumu düzeltmek için neler yapabileceğimi kara kara düşünürken ths aklıma geldi.bu dönemi en verimli şekilde nasıl geçirmeliyim.engin bilgileriniz ve tecrübelerinizden faydalanmayı arzu ediyorum.adliyede dosyalara evrak takmaktan öteye geçemedim böyle olmayacağını düşünüp büroya geçtim dosyaları incelemeye başladım fakat yinede boş bir vakit geçirmiş gibi hissediyorum.çalıştığım büro yoğun olduğundan mütevellit avukatlardan çok katip arkadaşlarla tüm günümü geçiriyorum.yardımlarını bekliyorum [/u][/i][/b]

Saygıdeğer meslektaşım; Öncelikle size camiaya hoşgeldiniz diyorum. Bununla beraber bir hukukçunun olmazsa olmazı okumaktır. Size internetteki hukuk sitelerine düzenli olarak girmenizi, bir konu ile ilgili öncelikle teorik araştırma yapmanızı, yani bir konu ile ilgili en temelden onun ne olduğunu okuyup bilgi sahibi olmanızı, daha sonra o konuya dair yüksek mahkeme kararlarını okumanızı tavsiye ederim. Elinizdeki dosya hangi dava ile ilgili ise öncelikle dosyayı yavaşça okumanızı ve not almanızı da önerebilirim.
Tüm bunların da ötesinde siz daha stajınızın 1. ayındasınız o yüzden paniğe kapılmayın. Hukuk bir dipsiz kuyudur. Zaman en iyi yardımcınız olacaktır.
İyi çalışmalar dilerim, genç meslektaşım.