Mesajı Okuyun
Old 21-03-2011, 12:00   #1
Mine Çıkrıkçı

Varsayılan Başarısız Burun Ameliyatı hakkında

1 yıl önce burun estetik ameliyatı geçirdim. Ve sonucu maalesef başarılı olmadı; ameliyatı yapan doktor sadece ikna olduğu başarısız kısım için küçük bir müdehale yapabilirim diyor. Doktora bugün aşağıdaki maili gönderdim; bu mailde tüm süreci bulabilirsiniz. Neticede hakkımı nasıl arayabilirim; bu konuda beni yönlendirebilirseniz çok memnun olurum. saygılarımla,

İyigünler Doktor Bey,
Sizden burun eğriliğimin, kemerinin ve burun ucundaki top görüntüsünün giderilerek burun ucunu kaldırılmasını talep etmiştim ; sizde bana bunların hepsini yapabileceğinizi ve hatta «hokka « gibi bir burun yapacağınızı ilemiştiniz. Ben de sizin profösör olmanıza ve tecrübelerinize güvenerek piyasanın 2 katı olan bir bedelle bu amelitayatı size yaptırdım.
Gelin görün ki, burun estetik operasyonu sonrasında bir çok kereler bana yapmayı taahhüt etmiş olduğunuz düzeltmelerin bir kısmının yapılmadığını iletmeme rağmen sizi bir türlü ikna edemedim; hatta bu ikna sürecinde bana “şarkıcı mı olacaksın; kendinle uğraşmayı bırak” şeklinde pozisyonunuza ve benim pozisyonuma yakışmayan cümleler ile olumsuz düşüncelerinizi ifade ettiniz.
Düzeltilememiş bölümler ; burun kemerini yeterince törpülenmemiş ; sağ ve sol taraftan bakıldığında yükseklik farklılığı ayrıca burun kemiği üzerinde kemik/kıkırdak parçası kalmış ve burun ucunun top gibi görüntüsü devam etmekte ; hatta kemer törpülendiği için burun ucu görüntüsel olarak aşağıya doğru çekilmiş izlenimi vermektedir.
En son 1 yıl (6.ayda da ikna etmeye çalıştım) sonra tekrar sizinle görüşmüş ve sizi somut olduğu için ele gelen kıkırdak parçası ve iki tarafın yükseklik farkı konusunda ikna edebilmiş (resimler üzerinde) ve sadece bu kısmını düzelteceğinizi (kemik parçasının alınması ve kemer kısmının biraz daha törpülenmesi) ve burun ucunu hiçbir şekilde ellemeyeceğiniz konusunda sizden bilgi almış durumdayım.
Bu aşamadan sonra 4 adet uzman doktor ile randevuleşerek görüştüm ve maalesef 4 doktorunda hepsi ben hiçbir yorumda bulunmadan burun kemerindeki parçanın alınması gerektiği, burun ucununda burun ile uyumlu hale getirilmesi (burun üstündeki top gibi görüntünün alınması ve burun ucunun biraz daha hafif birşekilde kaldırılması) konusunu belirttiler.
Dolayısıyla sizin gibi yıllardır bu işi yapan bir profösör doktorun burun ucundaki bu uyumsuzluğu görmezden gelmesini pek dürüst bir hekim yaklaşımı olarak kabul edemeyip hakkımı da helal etmeyeceğim.
Netice de revizyon ameliyatını size olmayacağım; narkoz aldığım bir ameliyatta bilir kişilerin de tespit ettiği problemi düzelttireceğim. Ancak şunu bilmelisiniz ki maalesef ünvanıza ve tecrübelerinize yakışmayan bir sonuç elde ettiniz, revizyon gerekliliği olması normalse de bunu sizin kabul edip kendiniz gerçekleştirmeli idiniz.
Not: Yasal yolla hakkımı nasıl arayacağımı da araştırmaktayım.
Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,