Mesajı Okuyun
Old 05-11-2019, 15:14   #1
Av.Suat Ergin

Varsayılan THS Onur Üyesi ve Değerli Dostum Hulusi Metin'i Kaybettik.:(

Bu kadarı fazla oldu işte. Daha dün akşam aradın, konuştuk. Görüşemediğimizden, Ulaş’ı çok özlediğinden bahsettin. Ama bu sabah aramızdan ayrıldığını öğrenince şok geçirdim, inanamadım. Hayat dolu bir insandın, görünürde hiçbir sağlık sorunun yoktu. Hepimiz şoka girdik, dostum.

1990’lı yıllarda Cumhuriyet Gazetesinin 2. sayfasında arada makalelerin çıkardı. Ta, o zamandan, tanımadan gıyabında sevdim seni. Yıllar sonra Türk Hukuk Sitesi’nin toplantılarında tanıştık ve kaynaştık. Sen ve güzel ailen bize evinizi açtınız. Ulaş’ın en genç arkadaşı oldun.

Sen bir şair, filozof ve çok çok iyi bir hukukçuydun. Kendine özgü olay çözüşün vardı. Olayı önce formüle edip, denklemlerle bezerdin. Sonra da çözerdin. Ama hiçbir zaman acele etmezdin. Olayı iyice anlamadan çözüm önermezdin.

Sevgili dostum ve Ulaş’ın en genç arkadaşı, iyi ki seni tanıdık ve dostluğunu kazandık. Gittiğin yerde rahat uyu. Işıklar yoldaşın olsun.

Sevenleri için not: Cenazesi 06.11.2019 (yarın) günü, Şile Hüseyin Keçeli Merkez Camiinde ikindi namazını müteakiben kaldırılacak ve Şile Mezarlığına defnedilecektir.