Mesajı Okuyun
Old 08-01-2009, 21:19   #48
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Kaan
Benim aklıma takılan bir soru var.

Eşi tarafından aldatıldığını düşünen/bilen biri, boşanma davası açmak istiyorsa, bu hususu ispatlaması için ona ne önerirsiniz?

1-ses kaydı (ve dolayısıyla kamera kaydı) ? - tartışmalı diyelim.
2-bir ahbabına/komşusuna rica edip "şu saatte bize gel, eşimi beni aldatırken yakalayacam sen de şahit ol" mu diyecek? -
3-suç olmadığından polise bastıramaz.
4-noter bu işe karışmaz.

Yanılıyor muyum?
e o zaman?

Benim aklıma gelen bir yol, bir başka suç için polisi eve çağırıyormuş gibi yapıp laf arasında "en azından" evde "o" kişinin de bulunduğunu belgelemek. Olur mu ki?

Olursa böyle yollara başvurmak ve başvurmak zorunda bırakılmak ne derece hoş?

Sayın meslektaşım, madem olayı hukuksal açıdan tartışmayıp, hukuk dışı "hoş/hoş değili" tartışacağız, bir de şöyle bakalım:
Eşlerden birinin, kendisini aldattığını düşündüğü eşini gizli ses kayıt cihazı ile dinlemesi ne derece hoş?
Kendinizi dinleyen eşin yerine koyun önce: Eşinizin sizi aldatmadığını, sadece kuruntu/gereksiz kıskançlık yaptığınızı anladığınızda yüzünüz kızarır mı? Eşinizi yüzüne utanmadan bakabilir misiniz? Suçluluk duymaz mısınız?
Dinlenen eş yerine koyun sonra. Dinlendiğinizi, eşinizin size güvenmediğini anladığınızda ne düşünürdünüz? Bu, eşler arası güveni, dolayısıyla evlilik birliğini yıkmaz mı?
Soruları arttırabilirim ve hepsinde yasadışı dinleme yapan eşin yüzü kızarır, kızarması gerekir, birazcık utanma duygusu varsa eğer.
Hukuksal bir yanıt istiyorsanız; tanık deliline ne dersiniz? Aklınıza mı gelmedi yoksa?