Mesajı Okuyun
Old 14-02-2015, 15:56   #1
Konuk0067

Rahatsiz Hasta Mahremiyeti

İyi Gunler

Birkaç gün önce devlet hastanesinde benim ve nişanlımın başından geçen ve sinirlerimizi çok bozan ve halende etkisi devam eden olayı sizinle paylaşmak ve TCK ya gore ne yapabileceğimizi sizlerden öğrenmek istiyorum.

birkaç gün önce devlet hastanesinde meme biyopsi ameliyatı oldum ameliyat başarılı ve doktor da gayet ilgili bir hanımdı.Beni ameliyattan bir gun sonrası için pansumana cagırdı pansuman için gittiğimizde bize bir oda gosterildi ben odaya girdim hazırlandım nişanlım ise dışarıdan rastgele girişler olmasın mahremiyetimiz korunsun diye beklemekteydi.doktor hanım pansuman yaparken içeri birisinin girmek istediği dışarıdan gelen seslerden belliydi nişanlım gelen kişiyi uyarmış içeride bayan oldugunu uygun olmadıgını belirtmesine ve engellemeye çalışmasına rağmen hasta bakıcı içeri destursuz aniden girdi ve uygun olmayan şekilde beni gordu nişanlımla dışarıda tartışmaları devam etti fakat olay doktorun araya girmesiyle yalandan ozurlerle geçiştirildi.Nişanlım hasta bakıcıya hiçbir şekilde fiili bir hareketi olmadığını ve hakaret etmediğini ama tartıştığını biliyorum.fakat bu olay benim ve nişanlımın sinirini bir hayli bozdu HASTA HAKLARI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE başvurumuzu yaptık.

Bizim merak ettiğimiz uzerinde ısrarla durduugumuz bu kişi hakkında suc duyurusunda bulunabilirmiyiz bulunursak TCK nın hangi ilgili maddelerine göre işlem yapılabilir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkurler