Mesajı Okuyun
Old 06-04-2007, 22:57   #59
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan hakansezen
Sayın Kavili bir polis ile aranızda geçen bir olayı bu başlık altında yazmanızı anladığım amacınız açısından değerlendirdiğimde doğru bulmuyorum.

bu başlığın o memurun söylediği sözlerden kaynaklandığını söylemişsiniz ama ben göremedim.
...

Sayın "hakansezen",

Konu başlığına yol açan söz "ne yani, sizi tatmin etmek için illa altınıza mı yatmak lazım" sözüdür. Bu söz yaptığımız yönetsel ve hukuksal başvuru dilekçelerimizde konulardan biri olarak yer aldı.
Dilekçemizdeki bu konu (bu söz) hakkında hukuka uygun karar vermesi gerekenlerden kaymakamlık, verdiği kararında "polis memuru görevini yapmıştır, bu nedenle soruşturma açılmamasına..." demiştir.
Kaymakamlığın bu keyfi ve hukuksuz kararına karşı Yönetsel Yargı makamında açtığımız davada verilen İdare Mahkemesi, kararında "kanuna uygun olarak verilen kaymakamlık kararına itirazın reddine..." demiştir.

Şimdi bu aşamada konu başlığına dönersek, o görevlinin söylediği sözü haksız saymayan ve ayrıca "görev" kavramı içinde değerlendiren anlayışa karşı çıkmak için iyi bir anti-tez olduğunu düşünüyorum.

Alıntı:
kaldı ki söylesin taraf olduğum düşünülebileceği için yorum yapmak istemiyorum. ancak bir olay ve kişi veya bir kurumu eleştirirken, o kurum kişi veya işleyişi düzeltme daha iyiye götürme adına çalışan idealist kişileri de rencide edecek bir başlık kullanmanız da doğru değil.

Kirlerimizle yüzleşerek kurumlarımızın düzeleceği ve bu yolla idealist kişilerin de rencide olmalarının sona ereceği düşüncenize katılıyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

" Hak, huk, hukuk; gak, guk, guguk !!! "