Mesajı Okuyun
Old 01-09-2008, 10:35   #9
av.gzm

Sevgili meslektaşım seda ektiren ,
öncelikle mezuniyetinizi tebrik ederim.
verdiğiniz karar oldukça isabetli bir karar..
zira ben her ne kadar 2 yıldır serbest çalışan ve maddi geliri de fena olmayan bir bayan avukat olsam da ömür boyu bu stresi kaldıracak gibi hissettmiyorum kendimi..
o nedenle kadrolu kurum avukatlığının bayanlar için ideal bir meslek olduğunu düşünüyorum..
hakimlik mesleğini de bu nedenle es geçtim..
kadrolu kurum avukatlığına atanmak için yapılması gerekenlere gelince ,
şu an için , halihazırdaki düzenlemeye göre kadrolu kurum avukatlığı atamaları p3 ile yani kpss b grubu ile yapılıyor.
fakat 4353 sayılı yasanın da değişmesi gündemde olduğundan , kadrolu kurum avukatlıklarından Hazine Avukatlığının kariyer mesleği yapılarak A tipi kadro olması gündemde..
fakat henüz yasada bir değişiklik olmadığı ve söz konusu değişiklik sadece tasarı halinde olduğu için bu yıl hazine avukatı ataması yapılacak mı yapılmayacak mı hepimizin kafasını karıştıran kocaman bir soru işareti.
orman genel müdürlüğü'nün bu yılki kadro planında 38 adet kadrolu avukat alımının bulunduğu duyumlarımız arasında
bana gelince ben her iki puan türünden de girdim sınava(her ihtimale karşı)..
kurumların büyük bir çoğunluğu stajı bitirme ve avukatlık ruhsatı sahibi olma şartını aradığı için stajınızı bir an önce başlatmış olmanız çok güzel.
2009 yılında kpss sadece A tipi kadrolar için yapılıyorken ,
B tipi kadrolar için olan kpss 2010 yılında olacak..
2008 kpss puanları 2010 yılına kadar geçerli..
nasıl çalışmanız gerektiğine gelince ben hem büro işleri hem kpss hazırlık yoğun bir tempo ile çalıştığımı söyleyebilirim.kpss'de en zorlayıcı bölüm tarih olduğundan tarihi hallettikten sonra gerisi pek de zorlamıyor.tarih'e data tarihten çalıştım.piyasada kpss için çıkarılmış her türlü kitaba çalışmanızı ve bolca soru çözmenizi öneririm.
aklınza takılan soruları bana buradan rahatlıkla sorabilirsiniz..
şimdiden başarılar diliyorum..
neşeli ve şen kalın