Mesajı Okuyun
Old 29-03-2017, 16:31   #1
Avukat Efe

Varsayılan icra ceza mahkemesi ilamlarında sanık müdafii açısından hükmedilen vekalet ücreti ialm kesinleşmeden icra takibine konulabilir mi?

İcra Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada davamız reddedildi ve mahkeme sanık avukatı lehine ilam vekalet ücretine hükmetti. Bne karar verildikten sonra hemen süre tutum dilekçesi verdim ve karara itiraz etmek için gerekçeli kararın yazılmasını bekliyordum. Fakat bu arada karşı tarafın avukatı olan meslektaşım hak kazandığı ilam vekalet ücretini tahsil etmek amacıyla icra takibi başlatmış. Ben icra emrini tebliğ alınca UYAP üzerinden kontrol ederek gerekçeli kararın yazıldığını gördüm. Fakat henüz gerekçeli karar bana tebliğ edilmiş dahi değil. Bu şekilde henüz karar kesinleşmeden icra ceza mahkemesinde hükmedilen ilam vekalet ücretinin icraya konulması mümkün müdür? Bu konuda hem sitede hem farklı kaynaklarda çok farklı yorum, yazı ve paylaşımlar okudum bu nedenle cevap veren arkadaşlar kanun maddesi veya yargıtay kararı paylaşırlarsa sevinirim.

İyi çalışmalar.