Mesajı Okuyun
Old 21-02-2007, 14:16   #14
Hekimbaşı

Varsayılan Savaş istemiyorum, bundan en çok çocuklar, sonra da kadınlar zarar görür

Sn.Yılmaz,

Öfkeniz ve sabırsızlığınızdan kaynaklanan saldırganlığınızı anlayabilirim, ancak çok hoşuma gittiğini söyleyemem. Hiçbir şeyin bugünden yarına çözülmesini bekleyemeyiz. Önemli olan, karşıt görüşlülerle iletişim yollarını açık tutarak tartışmak ve onları ikna edebilmektir. İnsan denen varlık hiçbir zaman doğduğu haliyle kalmadığı gibi, herhangi bir andaki durumunda da kalmamaktadır. Dolayısıyla çabamızın bir sonraki zaman diliminde karşımızdakinin düşüncesini değiştirmek, gerçekleri algılamasını, veya en azından görüşümüzün gerekçelerini anlamasını sağlamak olması gerekir. Karşımızda olduğunu hissettiğimiz veya o kanıda olduğunu varsaydığımız kişilere saldırarak, ya da onların tam tersi savlar ileri sürerek elde edebileceğimiz birşey olamaz. Aksi taktirde onların yapmakta olduğu veya yaptıklarını düşündüğümüz hoyratlığı biz onlara yapmış, önyargılı davranmış oluruz. Bunun sonucu tarih boyunca savaş olmuştur.

Savaş istediğinize inanmıyorum. Benim tercihim o yönde olmazdı.

Saygılarımla,