Mesajı Okuyun
Old 20-06-2012, 13:46   #10
yeditepelişehir

Değerli meslektaşlarımın cevaplarına aynen katılıyorum. Ayrıca şunları da eklemek isterim. Bir davayı alırken müvekkille ne kadar irtibat halindeysek aynı iletişimi dava devam ederken de sağlamalıyız.Yani bir duruşmaya mazeret bile sunmuş olsak ve eğer çok sıkıntı yaratmayacaksa bunu da müvekkille paylaşmalıyız.Davası hakkında bilgilenmeye düşündüğümden daha çok önem veriyor insanlar.Bunu farkettim.Özellikle küçük yerlerde böyle.Avukatına ulaşamadığı vakit müvekkil imajınızı zedeleyici konuşmalar yapabiliyor.Avukata ulaşamıyoruz,bize bir şey söylemiyor vs vs. Benim başıma gelmedi ama hep duyduğumuz şeyler.Bir meslektaşımız değinmiş gerçi ama ona dair de birşeyler söylemek isterim.Vatandaş giyimine kuşamına,ofisine,arabasına göre avukat hakkında fikir sahibi olabiliyor.Bilgi bakımından bir derya olabilirsiniz ama kılık,kıyafet,ofis bakımından vasat iseniz önemli davalar iyi paralar kazanmak biraz zor.Bu unsurlar maddiyatla alakalı gerçi.Tecrübe de zamanla olacak birşey.Gençler x lira vekalet ücretini dudağı titreyerek söylerken tecrübeliler xx lira talep ediyor ve vatandaş da peşin peşin ödüyor