Mesajı Okuyun
Old 10-02-2007, 01:53   #10
Admin

Hukukla ilgili özlü sözler sayfası:

http://www.turkhukuksitesi.com/images/eski/ozlu1.jpg

THS'nin en fazla "çalınan" sayfası. THS'den sonra açılan hemen her hukuk sitesi ve avukat meslektaşların sitesinde bu sayfanın bir kopyası belirdi. Sayfanın tamamını almayanlar ise içinden seçtikleri ve beğendikleri bir iki sözü anasayfalarında yayınladılar.

En çok kopyalanan, eee, beğenilen sözler sırasıyla:
1. "GÖREVİMİZİ YAPARKEN KİMSEYE, NE MÜVEKKİLE, NE HAKİME HELE NE DE İKTİDARA TABİYİZ. BİZİM AŞAĞIMIZDAKİ KİŞİLERİN VARLIĞI İDDİASINDA DEĞİLİZ FAKAT HİÇBİR HİYERARŞİK ÜST DE
TANIMIYORUZ. EN KIDEMSİZİN EN KIDEMLİDEN VEYA İSİM YAPMIŞ OLANDAN FARKI YOKTUR. AVUKATLAR ESİR KULLANMADILAR FAKAT EFENDİLERİ DE OLMADI" MOLIERAC
2. "Bırakın adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun"
3. Ne zülum, ne merhamet, yalnızca adalet.

Özellikle birinci sıradaki "GÖREVİMİZİ YAPARKEN KİMSEYE TABİ DEĞİLİZ" sözü açılan her avukat sitesinin adeta resmi sloganı haline geldi. THS'nin yenilendiği zamanlardan birinde bu özlü sözler sayfamızı yenilerken, bu söz yanlışlıkla 'Montesquieu' tarafından söylenmiş gibi sayfaya yansıdı (ekran görüntüsü de öyle) ve 1.5 sene kadar bu sayfa bu yanlış haliyle yayınlandı. Ve o dönemde kurulan tüm avukat bürosu sitelerinde de bu söz aynı yanlış haliyle yani "Montesquieu"'e ithafen yazılmıştır. O dönemde bir avukat meslektaşın sitesine girdiğimde sözü Montesquieu mu yoksa Molierac'a mı atfettiğine bakıp sözü THS'den ne zaman aldığını bularak, sitesinin kuruluş yılını kestirebiliyordum.

En sonunda bu sayfa o kadar çok kopyalandı ve internette yayıldı ki, ben siteden toptan kaldırdım..