Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 17:43   #50
avstopalhan

Varsayılan İstanbul Barosunda neler oluyor

İstabnul Barosu önce ilginç bir mesaj çekerek TBB nin görev durdurma kararı çervevesinde görev kabul edip etmeyeceğimizi faksla bildirmemizi istedi... Faks çektik: "Görev kabul etmeyeceğiz."... Ardından iki gün sonra 08.03.2007 tarihinde mesaj çekti: "Görevlendirmeler 12.03.2007 itibarı ile durdurulacaktır". Güzel gelişme, görevlendirmeler durduruluyor, eylemimiz olumlu yönde bir gelişme kaydetti... Sevindik... Pek çok baroda aynı yönde kararlar alındı. Harika, eylem amacına ulaşacak sanırım. İçimizi umut kapladı, ilk kez TBB, Baro ve biz birlikte hareket ediyorduk ve kararlıydık... Sonuç almamamız imkansız gibi.

Tam da bu eylemin öneminin farkına varıldığını ve baromuzun bizim yanımızda olduğunu hissederken; bu gece saat:01.45 gibi telefonum acı acı çalmaya başladı. Arayan İstanbul Barosu CMK servisinin numarası?...

Kısa süreli bir şaşkınlık yaşadım, açsammı açmasammı? Ama sorun yok görevlendirmeler durduruldu dedim kendi kendime. Ama neden servis tarafından aranıyorum?... Çok merak ettim doğrusu.. Bu birkaç saniyelik tereddütten sonra açtım telefonu... Karşımda CMK servis görevlisi H... Bey ...

- ......... Çocuk Bürosundan mağdur talebi var Av Hanım, mağdur şu anda ....... Hastanesinde, gidebilirmisiniz...

- H.... Bey CMK görevlendirmeleri durdurulmadı mı? (Kendimden şüphe ediyorum bir an)

- Evet durduruldu, ancak sadece çocuklar için aramaya devam ediyoruz...

- H... Bey, ben şahsım adına CMK görevlendirmelerinin durdurulmasından ve eylemin devamından yana olan ve bu konuda da baronun mesajı doğrultusunda faks çekmiş bir avukatım. Bu nedenle ben şahsım adına bu görevi kabul etmeyeceğim...

- Peki Av. Hanım iyi geceler...

Telefonu kapattım, allak bullak olmuştum.. Ne yani şimdi Baromuz bizim yanımızda değil mi? Baromuz eylem kırıcılığı mı yapıyor?.. Baromuz bu kararı alırken yaşı küçükleri ayrık tuttu da benim mi haberim yok?.. Sabaha kadar uyuyamadım... İstanbul Barosunda neler oluyor sevgili meslektaşlarım?.. Ben mi abartıyorum, yoksa bu durum bu eylemin baltalanması anlamını taşımıyor mu?..

Bu durumda bu eylem amacına ulaşır mı?

Bu eylemin gerekliliğine olan inancım devam etmekle birlikte, baromuzun da desteğini almış olmanın verdiği gönül rahatlığı ile bu eylemin sonuca ulaşıncaya kadar devam edeceği yönündeki tüm umudumu kaybettim bir anda.

Sayın meslektaşlarım İstanbul Barosu görevlendirmeye devam ediyor, görev kabul etmeyerek eylemi devam ettirmek sadece bizlerin elinde. Bunu sizlerle de paylaşmak istedim.

Hepimize kolay gelsin