Mesajı Okuyun
Old 15-07-2013, 13:03   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan gülden b.
Vakıf Üniversitesinde yaklaşık 1 yıldır ağız ve diş tedavisi gördüm. Bir dizi işlemden sonra en son 06.05.2013 de ağzıma protez dişlerim takıldı.Ama ağızıma uymadığı rahatsız ettiği için dişleri iade ettim ve paramı geri istediğimi bildirir bir dilekçe yazdım.2 aydır paranızı iade edeceğiz diye beni oyaladılar. Dün de telefon açtığımda paranızı iade etmiyoruz gidin yasal yollara başvurun dediler. Paramı iade edecekler düşüncesiyle 2 aydır özel doktorda yeniden diş tedavimi yaptırmaya başladım.O hastanenin yaptığı tedavinin yanlış olduğunu yeni doktorum da bana söyledi.Paramı geri alabilmek için doğrudan idare mahkemesine mi başvurmalıyım yoksa önce noter kanalıyla ihtar mı çekmeliyim? Mahkemede ispat açısından özel doktorumdaki tedavimi yarım bırakıp şu anki ağız durumum hakkında tam teşekküllü bir hastaneden rapor mu almalıyım?

Sayın Konuk, diş protezleri ve diğer protezler kişiye özeldir. İade edildiğinde kullanılamaz. Ancak düzeltme ve yenileme istemiş olsaydınız diş tedavinizdeki yanlışlığı bulabilirdik.

Paranızı geri alabilmek için, yanlışlığı kanıtlamanız gerekir. Daha sonra maddi manevi alacak davası açabilirsiniz.

Her aşamada bir hukukçudan yardım almanız yararınızadır.

Saygılarımla.