Mesajı Okuyun
Old 05-07-2013, 18:51   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma işlemi açmadan tüm mal varlıkları ve gelirleri gözetim altında tutma.

Ben 22 yaşındayım ve ikide kardeşim bulunmakta.Sürekli uyarılarımıza rağmen babamın 3 senedir bir başka "evli kadınla" yaşamış olduğu ve bunu video ve resimlerle delillendirebileceğimiz bir ilişkisi bulunmakta. Ben ve ortanca kardeşim üniversite, küçük kardeşiminde kolejde okuması hasebiyle maddi yönden tamamen babama bağımlıyız. Annem maddi zorluk yaşamaktan korktuğu için herhangi bir yasal işlem başlatmamakta ve ayrıca bizlerin (çocuklarının ) psikolojilerinin bozulma ihtimalinden duymuş olduğu rahatsızlıktan dolayı boşanmak istememektedir. Diğer yandan da babamın, sahip olduğumuz mal varlıklarını örneğin; kira gelirleri, arabaları ve iş yerlerini tamamen başkasını üzerine geçirip veya başka, bizim bilmediğimiz birtakım işlemler yaparak, bizleri tamamen oyun dışına itmesinden ve bizleri hiçbir şekilde hak talep edememe durumuna düşürmesinden korkuyoruz. Bu konu hakkında bize, hukuksal alanda ne yapabileceğimizi ve ne tür haklara sahip olduğumuzu anlatabilirseniz size çok minnet duyarız.

Teşekkürler.