Mesajı Okuyun
Old 16-06-2011, 15:50   #1
Konuk

Varsayılan Üç Çocuğumdan Birini Alabilir Mi?/evi Terk Etsem Haksız Olur Muyum?/ Evin Parasını Alabilir Miyim?

merhaba ben 2004 yılında evlendim ve 7 yaşında bir oğlum 5 ve 3 yaşlarında iki kızım var ben eşimden boşanmak istiyorum anlaşamıyoruz o çok sinirli ve sürekli hakaret aşağılama ve küfürlerine mağruz kalıyorum şiddet olayımız yoktu ama bir sefer onu da yaşadık. içki içer genellikle akşamları eve gelmez geldiği nadir günlerde de huzursuzluk çıkar çocukları ve beni azarlar.bu arada kendi evimiz yok kayınvalidemin evinde yaşıyoruz. ve eşim kendi işini kurmuştu bundan 3 sene önce. sermaye olarakda benim ailemin evini satmıştık. 3 senedir hala bi evimiz yok ben çalışmıyorum. size soracaklarım şunlar ilk ve en önemlisi özellikle 7 yaşındaki oğlumu nafaka vermemek için yada başka sebeplerden velayetini alabilirmi? ( benim hakkımda hiç bi şekilde aldatma yada başka daha kötü şeyler idda edemez de kanıtlayamaz da) benim hiç bi şekilde kötüye kullanacağı bi açığım yok tek korkum 3 kardeş nafaka vermemek için birini ben alayım dermi? bir başka sorum şiddetli bi kavgadan sonra evi çocuklarımla terk etmem onu haklı duruma düşürebilirmi? son sorum ise sermaye olarakkullandğı evin parasını talep edebilirmiyim?