Mesajı Okuyun
Old 13-03-2007, 15:40   #24
Admin

Sayın tiyerianri,
Alıntı:
Yazan tiyerianri
Arzuhalcilere ben de karşıyım ama bizim birilerine karşı olacaksak birilerine tepki koyacaksak bunlar azru halciler değildir.Bizim önce kendi içimize tepki koymamız ve temizlememiz gerekir.
Bir kural varsa uygulanır, bir yasaya aykırılık varsa giderilir, bir sorun varsa çözülür. Ortada A sorununun olması, sizin B sorununa çözüm aramanızı engellemez.

Türkiye'de çok fazla adam öldürme suçu işleniyorsa ve onların failleri cezalandırılamıyorsa, hırsızlık suçlarını takip etmekten de vaz mı geçelim?

Arzuhalcilik avukatlık yasasına aykırıdır ve avukatlık mesleğinin sorunlarından biridir. Bu sorunu önemli bir sorun olarak gören meslektaşlar da bu konu içinde buna çözüm aramaktadır. Siz farklı bir konuyu daha önemli bir sorun olarak görüyorsanız, forumda yeni bir konu açabilir ve o soruna o konu içinde çözüm arayabilirsiniz.

Ancak ortada avukatlık kanununa aykırılık teşkil eden bir durum varken, bunun eleştirilmesini eleştirmeniz veya cümlenize "ben de karşıyım AMA .. " diye başlayıp yasaya aykırı durumu adeta savunur bir tavır takınmanızı doğrusu ben anlayamıyorum.

Bu arada arzuhalciliği savunan arkadaşlara da naçizane bir hatırlatma: Arzuhalcilik Avukatlık Yasasına aykırılık teşkil eden bir eylemdir ve yasaya aykırılık teşkil eden bir eylemin desteklenmesi ve haklı görülmesi düşünülemez. Bu nedenle bu arzuhalciliğe sıcak bakan değerli üyelerimizin tezlerini yasaya aykırı eylemi değil, "yasanın görüşleri doğrultusunda değiştirilmesini" savunacak şekilde gözden geçirmelerini rica ederim. Ortada bir yasa varken, bunun uygulanmaması veya gözardı gerektiği savunmanın hukukçu kimliğimize, hukukun üstünlüğü ilkesine veya en azından THS ilkelerimize aykırı olduğu kanaatindeyim:

Alıntı:
Türk Hukuk Sitesi (THS) "Hukuk" ve "Adaleti" diğer tüm değerlerin üstünde kabul eder.
Sitenin doğası gereği hukuka saygısızlığa veya aykırılığa tahammül edilmez. Site "kuralcı"dır.

Bu ifadeyi bu konuya katılımda bulunan hiçbir üyemizi kastederek sarfetmiyorum, sadece genel bir hatırlatma olarak arz ediyorum..