Mesajı Okuyun
Old 20-09-2005, 19:00   #5
madagaskar

Varsayılan aile konutu şerhi terkini

Merhabalar,,,

konu yine aile konutu ile ilgili oldugundan ayri bir baslik acmak yerine, bu baslikta aile konutu serhinin terkini ile ilgili bilgilerinize basvurmak istedim,,,

olay; cift resmi evli , tasinmaz kadinin uzerine, 2003 yilinda erkek evi terk edip baska bir yerde yasamaya ve kadinla ilgilenmemeye basliyor, tarafimizdan erkek aleyhine nafaka davasi acildi ve mahkeme nafakaya hukmetti, erdindan bir siddet olayi var ve talebimiz uzerine mahkeme koruma karari verdi,yargilama devam ederken, erkek tapuda kadinin uzerine olan tasinmaz uzerine aile konutu serhi koydurdu,,,halihazirdaki durum ise, kadin baska bir sehre cocuklarinin yanina tasindi(ancak hala ikametgah kaydi eski yerlesimindedir) koca zaten hic gelmedi ve ikametgahini baska bir sehre aldirdi, aile konutu serhi olan ev de kadin tarafindan kiraya verildi,taraflar hala resmi evli ,,,,kosullar geregi kadin evi satmak istiyor, ancak aile konutu serhi mevcut oldugu icin diger esin rizasi gerekiyor, aile mahkemesinden aile konutu serhi dusulen konutun artik aileye ozgu olmadigini, kocanin evi terk ettigini,ikametgahini baska yere aldirdigini ikametgah ilmuhaberi, kira kontratlari vs ile destekleyerek aile konutu serhinin terkinini talep edebilirmiyiz,uygulamada ben hic rastlamadim o yuzden soruyorum degerli bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim,,,yada riza temin edilemedigi takdirde hakimden izin alma yolu var onu mu onerirsiniz???...tesekkurler,,,saygilarimla