Mesajı Okuyun
Old 24-06-2012, 13:03   #76
avukatneşe

Bence iğneyi biraz da kendimize batıralım.20 yıllık avukatım,mesleğin ilk yıllarında müzekkereleri icra dairesinde çalışan katipler,müdürler vs.hazırlardı,şimdi ise dosyalarımızdaki her işlemi bizler ya da çalışanlarımız yapmak durumunda kalmıyor mu?Özellikle büyük şehirlerde bu fedakarlığa rağmen memurların meslekdaşlarımıza davranışları malum ve bu ilçelere de yayılmakta.Bazen düşünüyorum;bu müzekkereleri biz yazmasak ve üç gün içinde talebimizi yerine getirmeyen memurları şikayet etsek daha iyi olmaz mı?Bunun için bireysel çabaların yetmediğini gayet iyi bilen bir meslekdaşınız olarak,bu yönde yaptığım şikayetlerde karşımda devamlı meslekdaşlarımı bulduğumu,hatta Suskun Julıette meslekdaşımızınkine benzer saygısız ve hatta suç teşkil eden fiillerinde dahi icra memurlarını canla başla savunan meslekdaşlarımla karşılaştığımı da belirtmeden geçemeyeceğim.Bence "avukatlık egomuzu"törpülediğimiz,icra dairelerindeki yanlış uygulamalara karşı dik durabildiğimiz gün başaracağız.Meslekdaşlarımızın bu konudaki yakınmalarını dile getirmiş olmalarını da gayet yararlı buluyorum,neticede burası bir ağlama duvarı da olabilir,bunları başka nerede paylaşabileceğiz ki?