Mesajı Okuyun
Old 28-08-2009, 21:02   #50
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Üniversite okumak bireylere çok şey katıyor olabilir, ama belki de okumamak daha fazla şey katıyordur, dünyanın en zengin insanlarının genelde lise mezunu olup, akranları üniversitelerde diz çürütürken zengin olduklarını da unutmamak gerekir. Bence üniversite okumak, bir cumhurbaşkanı olabilmek için seçim kriteri değildir üstelik çoğu demokrasilerde uygulanmıyor bildiğim kadarıyla.

Sapla samanı karıştırmamak gerekir, diye düşünüyorum. Ticari zeka farklı bir şeydir, kültürlü olmak başka şeydir. Kaldı ki, lise mezunu olup da çokkk zengin olan kişilerin geçmişini medyadan okumakla yetinmeyiniz. Arka plana bakınız.Medyada " Başkası 5 liraya halı satarken o 6 liraya sattı ve köşeyi döndü. Sonra Rus işadamları, ondaki bu zekayı gördü, milyar dolarları emanet etti" safsatalarını yemeyelim genç meslektaşlar. Biraz daha arkaya bakalım, lütfen. Avrupa'ya giden uyuşturucunun % 70 i resmi rakamlara göre bu ülkeden gitmektedir. Peki siz herhangi birinin, ben bu şatoyu, yatı ve oteli uyuşturucu parasıyla aldım, dediğini duydunuz mu? Peki bu uyuşturucu ticaretini kim yapmaktadır? Lise mezunu olup da, ticari zekası nedeniyle (Belli bir yere kadar) zengin olanları kastetmiyorum.

Ben şöyle yapıyorum. Boyalı basından da gazete okuyorum ama bir de muhalif basından gazete okuyorum. Sonra sağlamasını yapıyorum.

Uzak tarihi değil belki ama yakın tarihi okumak sizin(Sizin derken tüm gençlerin) ve ülke geleceğinin yararına olabilir.