Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 15:00   #6
üye31284

Alıntı:
Yazan gavel
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Malesef ki tanık beyanından başka bir delil sunamadık.

12 yıl evlilik fiilen devam edemiyor olduğu için, davacıdan evliliğine devam etmesine beklemek, davayı reddetmek nisbi boşanma sebebi olduğu için mümkün ama ne biliyim, içime sinmeyen birşeyler var üstad Davacı Vekili sıfatından mı kaynaklanıyor, yoksa insani bir duygu mu henüz çözemedim

12 yıl ceza gerektiren kasıtlı bir suç işleyen birisinin eşi için 12 yıl boyunca evliliği devam ettirmek nasıl mümkün olabilir ki? İyi günde-kötü günde mantığında olan zaten dava açmıyor.

Ama görülen o ki bu yönde bir Yargıtay Kararı çok da fazla yok.

Tekrar çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Hayır hayır. Maalesef diye düşünmeyin, tanık beyanı da duruma göre yeterli olabilir bence. Ben onu başka delil yoksa olmaz diye söylemedim. Sadece merak ettim, bu tarz davada ne gibi deliller olabilir diye.

Hatta bence çok ayrık durumlar yoksa ( Zaten uyuşturucudan defalarca sabıkası olan birinin eşinin uyuşturucadan hüküm giymesi gibi... Hatta bu durumda bile diğer şartlarla boşanma olabilebilir.) sonuç lehinize olacak. Hem belki hakim değişir. Sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim.