Mesajı Okuyun
Old 10-11-2011, 09:59   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmayı Düşünüyorum.Sigara İçmek Velayeti Etkiler Mi?

merhaba. ben üç senelik evliyim, birbuçuk yaşında bir kızım var. eşimle birbirimizi çok severek evlendik ancak evliliğimiz sorunlu başladı. ailelerinn yaşattığı olumsuzluklar nedeniyle ilişkimiz çok yıprandı. artık birbirimize tahammülümüz kalmamış. sevgi ve saygı da malesef bitmiş. eşim anlaşması zor, idare edilmesi zor bir insan. ufak tefek şeylerden bile sorun çıkarıp büyütebiliyor. benim bir tek açığımı sürekli bana karşı kullanıyor. ben evlenmeden önce sigara içiyoürdum. ve daha sonrasında da bırakamadım. sadece çocuğma hamileyken ve emzirirken içmedim. daha sonra tekkar başladım. şuanda bırakamıyorum. ciddi psikolojik sorunlar yaşadığmıı düşünüyorum. eşim açık bulamayınca herşeyi sigaraya bağlıyor. ben evimde sigara içmiyorum. hatta sigara içitkten sonra kıyafetlerimi değiştirip, elimi yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum. çocuğuma bunu yansıtmamaya çalışıyorum. ama eşim bizim sorunlarımızın bundan kaynaklandığını savunuyor. ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü kendiside içiyordu. aylar önce bıraktı. tamam çocuk çok önemli onun bundan etkilenmesini istemiyorum ama bu kavga sebebi de olmamalı. ben eşimden ayırlamak istiyorum ama bunu gerçekleştirecek gücü bulamıyorum kendimde. şuan boşanmak istesem çocuğu eşim alır diye korkuyorum. ben şuan çalışan bir anneyim. durumum ne olur cavap verirseniz sevinriim.