Mesajı Okuyun
Old 17-05-2002, 15:01   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Esasında bu tür bir şirket, özellikle avukatlara faydalı olabilecektir. Uygulamada sıklıkla görülmektedir, avukata gelen iş o avukat tarafından, konusunda uzman (Öğretim görevlilerine ) aktarılmak suretiyle somut olay hakkında mütalaa alınması sağlanmaktadır.. Bu yolla dava açılmadan önce, konu enine boyuna incelenip, olası hatalardan arınılmakta ve davanın selameti açısından kısmen de olsa doğru kanaate ulaşarak, dava harcı, davanın kaybı halinde karşı yana ödenmesi gerekecek (şimdi yüksek tutarda) vekalet ücreti masrafı vs. masrfalar ve en önemlisi zaman ve hak kaybı gibi riskler azaltılmış olmaktadır.

Profesyonel anlamda ve ciddi olarak hizmet sunabilecek bu tür bir girişimin zarardan çok fayda getireceğini düşünüyorum. Hukuki sorunu hakkında ciddi bir rapor edinmek isteyenler, bir muhataba müracaatla birden fazla seçeneğe ulaşabilmiş olacaktır. anadolu' da görev yapan bir çok meslektaşımız kolay ulaşma imkanlarına sahip olmadığından yahut Kariyer sahibi öğretim görevlisi ile sıklıkla ve birebir görüşme icab ettirecek münasebetlere girmeden (bazıları için geçerli olabilir) çekindiklerinden bu yola arzu ettikleri halde gidememektedir.

Rekabetten kimseye zarar gelmez.

Diğer yandan avukat ortaklığı modelindeki bir çok elverişsizlik ortadan kalkmış olacaktır. Aynen katılıyorum.

saygılarımla..