Mesajı Okuyun
Old 06-06-2008, 21:37   #260
mustafakurta

YASAK KALKMALI

Sigara ve alkol kullanmayan bir vatandaş olarak bu yasağın kalkmasını destekliyorum.Yasağın dozu kaçmıştır.Yasak amaca hizmet etmektedir.Amaç ise vergi gelirlerini artırmak ve alkollü içeceklerin da yasaklanacağı zemini hazırlamaktır. Toplumsal buhran yaratmak ve toplum için herne amaçlanıyorsa onu dayatmanın zemini hazırlanmaktadır.Eğer sağlığımızı gerçekten düşünüyorlarsa Elektronik sigara denen aletin satılmasını neden yasakladılar ?Sigara fabrikaları neden hala çalışıyor ?Eminim sigara içme ruhsatı diye bir belge çıkaracaklar ve şirketler ile esnafı bu belgeyi para karşılığı almaya zorlayacaklar.Buna izin vermeyelim.Ben sadece demokratik ve içene de - içmeyene de saygı gösterilmesi gerektiğini savunuyorum.O nedenle yasağın dozu aşılmıştır diyorum.Bu kanun sakat doğumdur.Oyüzden yasak kalkmalı ve makul ve tutarlı,içene de içmeyene de saygıyı esas alan şekliyle düzenlenmelidir diyorum.Niyetlerin de bu yönde insanları cezalandırmak ve daha kötü yasaklara zemin hazırlamak olduğunu düşünüyorum.Kaldı ki benim evimde sigara içilmiyor.Ama gelen misafir bunu saygıyla karşılayıp içmiyorum diyor.Ben de bunun üzerine ona sigara içebileceği yeri (ama insanca içebileceği,sandalye masa ve kültablası servisi yapıyorum) sağlıyorum.

Saygılarımla