Mesajı Okuyun
Old 12-01-2013, 22:26   #1
ESRAAAA

Varsayılan Boşanma davası ve mal paylaşımı

Merhaba, ben eşime boşanma davası açtım ve onun üzerine olan arabaya tedbir koydurttum. Son davada boşanmayı kabul etti ve hakim de boşanma kararı verdi.Sonra temyize gönderdi ve 4 aydır temyiz sonucunu bekliyorum. Kendi kabul ettiğine göre boşanma gerçekleşir diye umuyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Birde boşanmadan önce benim hesabıma 10.000 gibi bir miktar para biriktirmiştik. Dava açınca ben parayı hesaptan çektim o tedbirde koydurtmadı. Paradan avukat parası verdim ve ayrı kaldığım sürede bu parayı kullandım.İkimizde çalışan ve maaş alan kişileriz. Ben şimdi araba için dava açarsam o da biriktirdiğimiz paradan pay isteyebilir mi. Avukat parası ondan talep edebilir miyim. Araba için ayrı avukat parası vermem mi gerekiyor.Birde düğünde takılan altınları bozdurduk ve zaten çok az bir miktardı, o zaman altın talep etmemiştim. Şimdi takılan altınların miktarını nasıl kanıtlayabilirim ki sonuçta bozdurmuştuk.Mal davası açarsam hem altınlar hemde araba için avukat aynı davada mı ilgilenir.