Mesajı Okuyun
Old 14-12-2009, 17:43   #188
Ebru Demirci

Hayatta öğrendim ki; bir şey uğrunda ne kadar çabalar ve onu ne kadar gerçekçi olarak istersen mutlaka, hadi mutlaka demeyelim büyük ihtimalle gerçekleşiyor.Ben deneyimlerimden bunu çıkardım.Hani derler ya istediğim hiçbir şey gerçekleşmiyor, ne istersem tam tersi gerçekleşiyor diye.Bu tamamen kişinin kendisi ile alakalı bence.Çünkü bir şeyin gerçekleşmesi için onu sadece istemek yetmiyor.Onun uğrunda çabalamak , hedefe ulaşmak için tam gaz yola devam etmek de şart.Önümüze elbette engeller çıkacaktır.Elbette ki yolumuza taş koyanlar,'yapamazsın, boşuna uğraşma, ...vb' sözleriyle kafamızı karıştıranlar, yıkmaya çalıştığımız önyargılarımızı güçlendirenler, destek olacağı yerde tam tersine köstek olanlar olacaktır.Bunlar son derece olağan şeyler, her ne kadar demoralize edici olsalar da.Yapılacak olan bütün bu engellere rağmen yoldan şaşmamak.İnandığın ve de seni istediğin yere taşıyacak olan değerlerden asla vazgeçmemek.Belki de en önemlisi birşeylerin ayağımıza geleceği hayaliyle yaşamamaktır.Hani eskiler derler ya "armut piş ağzıma düş" diye.-eskiler derken genellikle yüksek yaş grubundaki kişilerden duyduğum için bu kavramı kullandım.-Armudun pişip ağzımıza düşmesini beklemekle daha çok bekleyeceğimizden eminim.

Bu yazdıklarım elbette ki sizlerin de gayet iyi bildiği şeyler ama insan bazen bildiklerini başkasından da duyduğunda farklı etkileşimler olabiliyor.Kim bilir belki bu yazdıklarım da birinin vereceği kararı bi nebze de olsa etkiler ya da değiştirir.Kim bilir belki de birinin ya da birilerinin böyle bir yazı okumaya ihtiyacı vardır...

Sevgiler.