Mesajı Okuyun
Old 23-11-2010, 14:12   #1
tuğba-GÜN

Varsayılan boşanma ve malların paylaşımı

Merhabalar öncelikle yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.. Eşimle 12/2008 de evlendik ve ben boşanmak istiyorum.Sebebi zaman zaman şiddet görmem (bu hem sözlü hemde fiili oluyor) aynı zamanda haklarıma saygı gösterilmeden ailesi ve kendisi evliliğin bütün yüklerini üzerime yığıyorlar. eşimle beraber yatmak dışında ev arkadaşı gibiyiz, mutlaka çalışmamı istiyor ve çalışıyorum evin tüm giderleri(fatura aydat gibi)yarı yarıya üceretlerini veriyoruz ama yemeklik alışverişin , ev ihtiyaçlarının herşeyin maddi manevi yükünü üzerime yıkılması ve göstermiş olduğum saygı karşı taraftan görememiş olmam nedeniyle boşanmak istiyorum.
1 bu şartlarda dava açabilir miyim?
2 evlendikten sonra sadece 1 araba aldık taksitleri yine beraber ödüyoruz ve tüm altınlarımı da bunun için ailesi tarafından satılmış durumda. ama araba eşimin üzerine boşanma davası açtıktan sonra ya da açmadan önce bu arabayı başkasını üstüne yapabilir mi, eğer yaparsa ben bunu nasıl ispat edebilirim?
3 evdeki tüm beyaz eşyaları ailem kendisi aldı yani eşler olarak bizim hiç katkımız yok bunlarda mal paylaşımına girer mi?
4-sadece araba paylaşımı dışında hiçbir talep bulunmuycam.
5 Barodan adli yardım talebinde bulunmayı düşünüyorum sizce bu sorunlarımın çözmemde daha etkili olabilir mi.
LÜTFEN YARDIMCI OLUN AİLEM LE UZAK MESAFELERDEYİZ VE ONLARI ÜZMEDEN SORUNLARIMI ÇÖZMEK İSTİYORUM.. fİKİR PAYLAŞIMINA İHİTİYACIM VAR..