Mesajı Okuyun
Old 26-01-2011, 11:18   #33
Av. Engin EKİCİ

Veee, peş peşe yayınladığımız güzel şarkıların ardından düşmekten usanmayan bir hukukçunun hayata tutunma çabasına dair harika bir yazıyı paylaşıyoruz sizlerle..

“Ayağa Kalkmayı Öğrenmekti Her Düşüşte Yaptığımız”

“Neden düşeriz; tekrar ayağa kalkmayı öğrenmek için değil mi? Hayat yolunda her düşüş bizi kimi zaman yıktı, kimi zaman isyan ettirdi, kimi zaman dünyadaki en şanssız adam olduğumuzu düşünmemizi sağladı. Oysa asıl mutluluk ve ahenk o her düşüşten sonra kendi başarımızı görüp ayağa kalkmayı deneyecek azmi içimizde hissetmekti. Bunu ya başardık ya da bekledik birinin bize elini uzatmasını..

Öncelikle şunu kabul etmedik; hayat adil değil, hiç birimiz, hiç bir canlı eşit yaratılmadı Başımıza gelenler de eşit değil elbette Önce hayatın adil olmadığını kabul etmeliyiz, işine akıl erdirebildiğiniz bir Tanrı, Tanrı değildir.

Jack Nicholson’ın ‘Guguk Kuşu’ filmini izleyenler varsa hatırlar; Jack Nicholson akıl hastanesindeki çok ağır bir mermer havuzu kaldırabileceğine dair diğer hastalarla iddiaya girer. Yüklenir ve havuzu kaldırmaya çalışır, ama başaramaz. Diğerleri onunla alay ederken, o der ki; ‘Ben en azından denedim’.. Şimdi sormak lazım kendimize biz acaba denedik mi?

Nasıl istersek, neye karar verirsek hayat orada var. Güneş her sabah günü ve bizi aydınlatmaya devam ediyor ve umut veriyor her gün bize.. Yeter ki biz gözümüzü açtığımızda, düşmüş olsak da yere, en büyük dertler bizi sıkıştırmışken bile köşeye; ''bugün beni günüm'' diyebilelim. Her düşüşten sonra kalkmayı öğrenmekle başlar her şey ve hayatı anladığınızda çoktan gitmiş olursunuz bu yer küreden..”
Ömer Köroğlu