Mesajı Okuyun
Old 19-06-2014, 14:07   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba. 2 sene önce ilişki yaşadığım biri bana sürekli benden ayrılırsan videolarını yayınlarım şeklinde konuşmalarda bulunuyordu. Ben bunları duyduktan sonra kendimi ılımlı bir şekilde o kişiden geri çekmeye başladım huyuna giderek ondan ayrıldım fakat buna rağmen sosyal paylaşım sitelerinde üstü kapalı tehdit mesajları yayınlamaya başladı. Herkes her şeyi öğrenecek, gibi yazdığı bu mesajların korkusuyla hiçbir zaman tam olarak iletişimi kesemedim hep huyuna gitmeye çalıştım çünkü aileme videoları yollamakla tehdit ediyordu elim kolum bağlıydı. Tam bu olaylar yaşanırken de başkasına aşık oldum ve eski sevgilim bunu bi şekilde öğrenip eski numarama tehdit mesajları atmaya başladı bir anda, aradı beni tehdit, hakaret her türlü şeyi söyledi ve aşık olduğum kişinin numarasını istedi. Çocuğa her şeyi anlattı fakat çocuk beni savununca geri çekilmek zorunda kaldı ama bana çocukla konuştuktan sonra attığı son mesajda sakın bu şehre dönme bu olay burda bitmedi vs dedi. Birkaç gün sonra onun olduğu şehre döneceğim ama çok korkuyorum aileme yollarsa diye. Bu olayı nasıl çözebilirim?
Sayın Katılımcı;

Bu olayı çözebilmenizin yolu yasal yollara başvurmaktan geçer. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmanızı ve doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Suç duyurusunda bulunmak konusunda tereddüt etmeyin zira siz o kişi ne yaparsanız yapın onunla birlikte olmaya devam etmediğiniz müddetçe şantaj, tehdit ve hakaretlerine devam edecektir.

Saygılarımla..