Mesajı Okuyun
Old 09-01-2007, 11:57   #3
Av. Arzu Mercan

Merhaba,

Ben de bu güne dek uyuşmazlıklarımı uzlaşarak ve çoğu kez de bu uzlaşmalarda daha çok fedakarlık yapan taraf olarak çözümledim.

Ama bazen yargının işin içine mutulaka girmesi gereken durumlar oluyor ki bir kez başıma geldi.

Ay ne zor bir süreçmiş. Bir kaç gün dosyamı okudum her okuduğumda içim daraldı sanki onca yllık bilgi birikime sahip olan ben değilim.Dosyayı,komşum Ayşe teyze tadında okuyorum. Hiç bir mantıklı yorum getiremiyorum. Baktım olmayacak işi bir bilene bırakmak lazım diyerek Avukat aramaya koyuldum.

Camianın nerdeyse yarısını tanıyınca işler daha kolay olmuyor.Bu kerede üzümün çöpü, armudun sapı durumu yaşanıyor. Ama bu süreç bir önceki aşamadan daha az sancılı.

Sonra,sonrası çok kolay veriyorsunuz vekaletnameyi. Siz sağ, Avukatınız salim mi bilmem ama pek rahatlıyorsunuz. Hatta bir süre sonra davanızı soran eşe dosta "bilmem avukat ilgileniyor" gibi laflar da etmeye başlıyorsunuz.

Bu arada yeni yılın umut ettiğiniz her şeyi avuçlarınızın içine bırakmasını dilerim. Sevgilerle