Mesajı Okuyun
Old 18-01-2006, 18:15   #3
Desarac

ilginize teşekkür ederim Sn.Dikici. evet sorduğunuz sorular benim de aklıma geldi. şu an olay benim önümde olmadığı için doğrusunu söylemek gerekir ise net bir şey söyleyemiyorum. ancak konuyu fazla zorlamış olmazsam şayet böyle bir dekont ya da makbuz olmadığını düşünelim ki %99 ihtimalle somut olayda böyle . çünkü ilişki tamamen itimat üzerine kurulmuş malesef..

bir diğer nokta olan iş yerinin maliyede kimin üzerine kayıtlı olduğu.. biz avukat olarak elimizde vekaletnameyle atıyorum maliyeye gidip böyle bir şeyi araştırma yetkimiz var mıdır? yoksa icra müdürlüğü vasıtasıyla talep açıp müzekkere yadırmak suretiyle mi bu soruların cevaplarını öğrenebiliyoruz(ihtarlı ödeme emri gönderdiğimiz bir durumda)<-- sorumda bir mantık hatası hissetim -adres belli değilse takibi nasıl başlatıyoruz gibi-ama yine de soruyorum.. ?

*iş yeri kiracı adına kayıtlı çıkar ise onun adına ihtarname keşide etmemiz ve bu iş adresine tebliğ ettirmemiz mümkün mü?

*iş yeri adına kayıtlı değilse,fuzuli işgalden bu içerideki şahısları tahliye ettirmek daha kolay olmalı,diye düşünüyorum..

biliyorum sorularım âfâki gelebilir ama bunu bir hukuk problemi gibi görürsek mesleğinin başında hevesli bir hukukçuya daha çok yardımcı olmuş olacaksınız ..
sevgiler..