Mesajı Okuyun
Old 22-01-2009, 01:41   #24
elitra

Sayın Yeshilim, görüşlerinize katılmıyorum. Çekten alacaklı olan müvekkilimin davasına çıkıp cezalandırma talep ettikten sonra aynı mahkemede bir sonraki davada sanık müvekkilimin mevcut yasal düzenlemedeki boşluktan yararlanması konusunda talebimi dile getiririm. İki dava arasındaki tek fark duruşma salonunda sağdan sola geçmemden ibarettir. Vicdanım rahat bir şekilde salondan çıktıktan sonra cübbemi çıkarır ve sohbet ortamında çelişkiyi dile getiririm. Bizler taraf değiliz.
Size bir anımı anlatayım. 2003 yılında haciz mahallinde ben ve icra müdüresine borçlunun babası tarafından saldırıda bulunuldu. Sanık yakalandı ve tutuklandı. Sanık yakınları birkaç gün sonra büroma geldiler ve özür dilediler. Ziyaretlerinde sanığı savunmaları için pek çok avukat arkadaş ile görüşmelerine rağmen hiçbir meslekaşın müdafiliği kabul etmediğini de dile getirdiler. Onlara dilediğiniz bir avukata gidin, konuyu anlatın, beni aramasını rica edin dedim. Aynı gün bir avukat arkadaş aradı beni. Ondan bu görevi kabul etmesini rica ettim; bu konuda icra müdüresinin de benimle aynı görüşte olduğunu da söyledim. Biz cezalandırılmasını talep ederken meslektaşımız sanığın savunmasını yaptı. Bu olgunluğu biz gösteremez isek başkalarının göstermesini nasıl bekleyebiliriz.