Mesajı Okuyun
Old 29-05-2007, 11:25   #15
Av.Aylâ Çağlartuna

İşverenin işçinn ilerde kıdem tazminatı açmasını engellemek için işçiden almış olduğu açığa imzalı senet işçi kıdem tazminatı davasını kazanıp ilamlı icraya konunca hiç biinmedik bir şahız adına doldurulup icraya konuyor.Senet teminat olarak verilmiş değil.Savcılığa başvurunca senet lehdarı olan Zeki adlı şahıs 1995 yılında benim müvekkilin kardeşine kavak diktirdiğinden o yıl içerisinde de müvekkil işçiye 16.000.-YTL. borç verip ertesi yıl da boşa imzalı senet aldığını söylüyor.Ancak 2005 senesindeaklı başına gelip senidin tanzim tarihini vade tarihini ve 19.500 YTl. olarak doldurup bu günlerde de icraya koymuk aklına gelmiş.1995 senesinde bu şahsın milyon Tl.den pek çok icra borcu olduğunu tesbit ettik.1995 yılında milyarla nitelenenhiç tanımadığı bir şahsa böyle bir borç vermesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğunu ileri sürdük.Sanırım savcılık kamu davası açacak.Gelişymelerden merak ederseniz sizleri haberdar ederim.Lütfen içtihat vs.yan bilgi ne olursa bana gönderin .Hepinize teşekkür ederim.Ha buarada menfi tesbit davası da açtım.

imla hataları için özür dilerim.
Aylâ