Mesajı Okuyun
Old 18-11-2007, 22:03   #21
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ergün Vardar
Sayın meslektaşım, doğrusu hayal kırıklığına uğradım.Beni tam anlamıyla sükutu hayale uğrattınız.Siz silahtan bahsedince benim anladığım şuydu:"Siz haciz mahallindesiniz,kötü adam rolündeki borçlu silahı bir uzvunuza dayıyor,ama siz en ufak bir korku belirtisi titreme vs.göstermeksizin, insanüstü bir kararlılıkla "kaldırın malları,muhafazaya devam ediyorsunuz"sözlerini sarf edebiliyordunuz."şeklindeydi ve buna benzer hadise iki defa cereyan etmiş olmasına rağmen siz artık silahların gölgesinde yaşamaya alışkın olduğunuzdan bütün muhafaza işlemlerini cesaret örneği ile gerçekleştirebiliyordunuz.

Sayın Ergün Vardar,

Durum sizin karikatürize ettiğiniz gibi değil tabii ki...

Sosyoloji ve psikolojiden biraz anlayınca olayı kontrol altına alabiliyorsunuz.

En çok korktuğum haciz olayını da anlatayım. Haciz mahalline gittiğimizde borçlunun eşinin karnı burnunda olduğunu görmüştüm. Borçlu şişip duruyordu...Hani medyum Memiş'in tv.de Keto'ya geçirmeden önceki ruh hali vardı ya...Hah işte; tam da öyleydi...Çok korkmuştum. Taksiye gidip oturdum ve kapıları içeriden kilitlemiştim.

Avukatlar ucuz kahramanlıklar yapmamalı...Ama üfürükten insanlara da pabuç bırakmamalı...

Saygılarımla