Mesajı Okuyun
Old 17-03-2010, 01:56   #3
Konuk_kadının adı yok

Varsayılan Koruma kararını pek çok kişi anladık.Karar sonrası haklarımız?Lütfen yardım edin

Sayın Av.Habibe hanım ilk ve en içten cevap mesajının sizlerden geleceğinden o kadar emindimki.. burada benim gibi bir çok madurenin yazdığı sözleri yeniliyorum^^iyiki varsınız^^Öncelikle mükemmel insanlığınız ve pek çok bayan meslektaşınıza örnek olacak görev aşkınız için tekrar tekrar teşekkürler.Yanlız olmadığımı,bu akıl gelgitlerim içinde anlaşılabilir olduğumu hissetmek,inanın artık yaşamaktan vazgeçtiğim bu günlerde gerçekten çok önemli benim için.Sizinde belirttiğiniz gibi ben şiddetin her boyutunu yaşamış şehirli kadın örneğiyim.Beni tanıyan yakınlarım yada derdimi duyan tüm insanların dinlerken dehşete düştüğü bir hayatım var.Bunun bir adım ötesi ölüm ve ne yazıkki 2. sayfa haberlerinde hergün okuyoruz.Ben korktum,imdat çığlıklarıyla polise başvurdum evine git burdamı bekleyeceksin dediler direndim 14 saat onlara sığındım.Ben avukat tuttum devletimden yardım istedim kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdiler.Ben devletimin hastanesine gittim şikayet ettim diye bu durumdayım dedim haklısınız çok yetersiziz dediler.Ben nefes bile alamaz durumda savcılık,hastane ve bir kaç avukat arkadaşım arası mekik dokudum 4 ay aldım bir ayı geçecek nerdeyse..Ben haklarımı biliyorum.Bilmek demek cesaret edebilmek değilki,cesaret etmek için arkamdaki güce güvenmeliydim..şimdi insanlığa bile güvenim kalmadı.Sayın Av.Habibe hanım akıl gücümü toparlar toparlamaz tabiki avukat tutucam kendime ama bu zorlu korku dolu dönemimde maddi olarakta belirsizlik ve yetersizlik içerisinde beklemekteyim.Ben haklarımı biliyorum hatta hastane karakol savcılıkta bunlar benim haklarım diye pek çok kişiye öğrettim yada hatırlattım istemeselerde.Kadın hakkı delilen bu hak bu kadarda zor alınmamalı.hiç adil değil Korku içerisinde eşimin ve ailesinin karar ellerine geçtiği zamanki tepkilerini bekliyorum,elim kolum bağlı.Size danışmak isteğim yazdığım yazıdaki son durumum eşimin eline ivedilikle geçmesi gereken karar daha ne kadar geçikebilir.Bir avukat tutarsam avukat eşliğinde evime gidebilirmiyim?(oğlumun ruh sağlığı açısından polisle gitmek istemiyorum)Bir diğer sorum 4 ay neden demiştim?Hakim yada savcı karar almadan önce beni dinlemelimiydi? Ve neden alınabilecek karar maddesinde eksiklikler var.Bu insanın akıl sağlığı kesinlikle bozuk.Ne yapabilirim?Bende bu şans varken eşim karar itiraz eder kayınvaldem ev benim der kapıyada atılırım.Karardan sonraki haklarımız sadece kolluk kuvvetlerinin iş sırası ve vicdanlarımı?Yardımlarınız ve çalışmalarınız için şimdiden teşekkür ederim.