Mesajı Okuyun
Old 20-07-2012, 10:25   #1
Konuk

Varsayılan Kişilik bozukluğu olan eski eşi uzak tutmak.

Çalıştığım ofiste bir iş arkadaşım var, gencecik bir kız 26 yaşında. 10 sene önce annesini ve erkek kardeşini adanadan istanbula kaçırmış.
ama bildiğini sefil hayat... Babası şizofreni hastası %80 kişilik bozukluğu bulunmakta. Adanadayken annesine çok ciddi şiddet ugulamakta ve en son kadının
boğazına bıçak dayayıpta balkondan atmaya çalıştıktan sonra kaçmaya karar veriyorlar...
(bu arada ciddi çocukluk travmaları da bulunuyor,cinsel travmatik olaaylar da bulunabilir çok paylaşamıyor)
10 sene sonra kızın akrabaları amcaları ve halalarının baskısıyla, baban iyileşti diyerek babasını istanbula gönderiyorlar. Bildiğini gibi türk aile yapısında gereksiz olan duygusal bağlar yüzünden kızcağız emirvaki olan durumdan kaçamıyor, zaten baba daha önceden geliyor ve kardeşini okuldan takip ediyor bir dünya stres yaşanıyor. Şu anda babayı adanaya gönderdiler fakat geçmişinden de belli olacağı üzere ciddi bir şiddete eğilimi bulunmakta.
Savcılık taze fiili bir olay olmadığı için koruma taleplerine red cevabı veriyormuş diye duyduk. Fakat ortada ciddi bir endişe var, ve açıkçası bu konuda neler yapılabileceğine dair bir fikrimiz de yok.
Adamda ciddi kişilik bozukluğu mevcut ve hastaneye yatırılmasına karşın bir şekilde kaçıyor.
Savcılıktan uzak tutma kararı çıkartılsa dahi bunu algılayabilecek kapasitede değil. Hapis için ortada bir suç mevcut değil. ayrıca deidğim gibi akli dengesi yerinde değil.
Kalıcı olarak hastaneye yatırılması ve kilit altına alınması için belki bir yol olması gerekir fakat bu da nasıldır bilmiyoruz...
Açıkçası bir yol gösterilmeye ihtiyacımız var. Ne yapabiliriz ne şekilde ciddi bir şeyin önlemini alırız bilemiyorum...
Bu konuda da bizi yönlendirmeniz için yardımınızı rica ediyorum. Benim tek başıma da bir şey yapmam mümkün değil.
Lütfen bize bir yol gösterin...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...