Mesajı Okuyun
Old 19-08-2011, 11:58   #13
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan hukukcu1985
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Uzun bir süre forma bakamayınca sorularınızı aydınlatamadım.Kiracıya taşınmazı devraaldıktan hemen sonra noter kanalıyla taşınmazın yeni maliki benim 6 ay sonra taşınmazı tahliye et diye bir ihtar çektik.Sonrasında yeni bir ihtar çekerek daha önceki kira bedelinde artış yapmadan çıkacağı süre zarfındaki 6 aylık kira bedelini ..hesaba yatırmasını istedik.Müvekkilin ricası üzerine 6.ayın sıonunda yeni ihtar çekerek ay sonunda sürenin dolacağını ve hala kira bedelini ödemediğinden tahliye davası açılacağını, anahtarı teslim etmesi gerekli adresi bildirdik. Kiracıdan bu süre zarfında hiç ses çıkmadı. Sonrasında dava uzun süreceğinden örnek 13 yaptık.Kiracı itirazında benim alacaklıya bir borcum yok, bende dava açacağım şeklinde itiraz etmiş...Bu halde ne yapmalı?
Birde şöyle bir durum var.Yeni iktisap nedeniyle dava açsak orada da yargıtay ihtiyaç şartını arıyor.Müvekkilin aynı il sınırlarında mevcut oturduğu bir dairesi var

Kiracı, " kira ilişkisine" ve "kira miktarına" itiraz etmemiştir. İcra mahkemesinde açılacak "itirazın kaldırılması ve tahliye" davasında, kira paralarını ödediğini kanıtlamak zorundadır.