Mesajı Okuyun
Old 08-05-2009, 20:25   #1
justicewarior

Mutsuz Ortaklığın Giderilmesi Davası - İzale - i Şüyuu Davası - Bu konu ile ilk davam

Merhabalar ;

Siz değerli meslektaşlarıma bir sorum olacak.Umarım yardım edersiniz.Bugün bir müvekkil ile görüştüm ortaklığın giderilmesi davası konusunda.Mesleğe yeni başladığım için ilk defa bu davayı alıyorum.Bu dava ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Umarım sorularımı mazur görüp yardım edersiniz..

1-) Ortaklığın giderilmesi davasında dava sonucunda satış işlemini sulh hukuk mahkemesimi yoksa, icra müdürlüğümü gerçekleştir?

2-) Bu davanın satış dahil tüm masrafları ne kadar olur ? Ve hangi masraflar yapılır.

3-) Bu davada müvekkille konuşurken hangi belgeleri istemeliyim ve müvekkile hangi soruları sormalıyım.

4-) Yerin çok ortaklı bir yer olduğunu biliyorum.Müvekkil ortaklığın giderilmesi sonucunda eğer satış gerçekleşirse yerleri almak istiyor.Ama müvekkil yerlerin ortaklarını bilmiyor.Bu yerlerin ortaklarını nasıl öğrenebilirim.Veraset belgesi çıkartmalımıyım.Sadece tapu kayıtlarına bakarak davalıları gösterebilirmiyim.Yani tapu kayıtlarından davalılar belli olur mu ?

5-) Tapu kayıtlarına bakarken tapudaki memurlar sorun çıkarır mı ? Hayır bakamazsınız vekaletiniz olması gerekir diyebilir mi ?

6-) Ortaklığın Giderilmesi davasını açarken ve davanın ileriki safalarında nelere dikkat etmeliyim ?

7-) Mesela ; Bu davada davalılardanbirisi ölmüşse o kişi adına nasıl veraset ilamı çıkaracam.Sulh Hukuk Mhakemesi bana veraset ilamı çıkarmam konusunda yetki mi verecek ?

8-) Ortakılığın giderilmesi davasında davayı açarken nelere dikkat etmemiz gerektiği dosyada hangi belgelerin olması gerektiği konusunda yargıtay ilamı paylaşırsanız sevinirim.

9-) Bu davayı açarken dikkat edilmesi gereken husularla ilgili olarak yargıtay kararı yayınlarsanız sevinirim

10-) Bu sorduğum sorular dışında başka sizinde paylaşmak istediğiniz bilgi varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Umarım sorularımı maruz görür ve sorularımı cevaplarsınız...

İyi Çalışmalar;

Saygılar...