Mesajı Okuyun
Old 02-10-2009, 15:22   #1
AVUKAT AYŞE

Varsayılan Islah edilen kısım için ıslah talebinin Reddinden sonra açılan ek davada Derdestlik

Öncelikle tüm meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.Davacısı olduğumuz iş da-vasında 2. bilirkişi raporundan sonra 2. kez ıslah talebinde bulunduk,ancak 2. ıs-lah dilekçesinin Red edilme olasılığı halinde vekalet ücretine hükmedilmemesi için ıslah harcını yatırmadık.Mahkemece bir davada ancak 1 kez ıslah dilekçesi veri-ebileceğinden ,bu kısım için ek dava açmakta muhtariyetimize karar verilerek ilk ıslah talebimiz doğrultusunda hüküm kuruldu.Kararı sadece davalı yan temyiz etti.Biz de 2. bilirkişi raporundaki kısım için ek dava açtık.Karşı taraf ise,karar Yargıtayda olup henüz kesinleşmediğinden Derdestlik itirazında bulundu.Davalı tarafın temyiz sebepleri arasında 2. ıslah dilkeçesi ile ilgili bir husus yok,ki zaten 2. ıslah talebimiz Red edildiğinden bu yönden temyiz etmekte hukuki yararı da yok.Temyizde olan kısmi davada en azından 2. ıslah dilekçesi açısından Bozma kararı verilmeyeceği açık olup,kararın ek dava açtığımız bu kısım açısından kesinleştiğini ve derdestlik sözkonusu olmadığını düşünüyorum.Ancak acılen Yargıtay kararına ihtiyacım var.İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.