Mesajı Okuyun
Old 08-02-2017, 23:12   #1
Konuk

Varsayılan Evde bakım maaşı için alınan heyet raporunda engelli yüzdesi yazmıyor!

13.01.2017 tarihinde bakmakla yükümlü olduğumuz 13.05.1944 doğumlu 73 yaşındaki Alzheimer hastası babaannem için evde bakım maaşı adı altında Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesi'ne başvuru da bulunduk.13.01.2017 tarihinde gittiğim hastane de dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, göz hastalıkları, kulak burun boğaz, ortopedi, nöroloji,psikiyatri polikliniklerinde babaannemi muayene ettirdik.Lakin psikiyatri doktoru daha önce Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tanısı konulduğu Alzheimer hastalığı için bizden bu hastalığa dair Bağcılar Eğitim ve Araştırma hastanesi'nden bilgi notu epikriz istemiştir.Bağcılar Eğitim ve Araştırma hastanesi'nden aldığımız epikrizi teslim ettik. Doktor epikriz hakkında herhangi bir bilgi vermedi bir uyarı da bulunmadı. Bütün işlemler bittikten sonra heyete girmesi gerek hastamızı heyete sokmadılar heyete gitmesine gerek olmadığı söylendi. 30.01.2017 de heyet raporunu teslim almak için tekrar gittiğimiz de kardiyoloji ve dahiliye doktorundan toplamda %80 lik bir yüzdesi var. Lakin psikiyatri doktoru heyete onay vermemiş. Karar olarak "Hastanın hastalığı hakkında tanı ve tedavisinin yapıldığı kurumdan Bağcılar E.A.H'den istenilen bilgi notu(epikriz)'in de organik olmayan psikoz, Alzheimer, duygudurum bozukluğu olarak değerlendirilmiş. Zihinsel, ruhsal, davranışsal bozukluklar özürlülük oranı işlevselliğe göre belirlendiğinden hastanın özürlülük oranı belirlenememiştir. Tanı ve takiplerinin yapıldığı kurum tarafından değerlendirilerek raporunun düzenlenmesi uygun olacağı kanaatine varılmıştır." Yazıyor. Hiçbir yüzde vermemiş engel yüzdesi de yazmıyor. Babaannemin hiçbir geliri, maaşı, aylığı, malı mülkü yoktur. Bizim bu durumda ne yapmamız gerekiyor?