Mesajı Okuyun
Old 08-02-2008, 17:25   #6
av.zuhala

Sayın Kayar ; geçen yıl Ankarada benzer bir olay başıma geldi.Hakim duruşma günü belirledi.İstanbuldan geldiğim ve aynı gün bir duruşmam olduğu için kibarca "hakim bey başka bir gün olabilirmi?" dedim.Davalı taraftım ve hakim duruşmayı uzatma niyetinde olduğumu düşündü sanırım. Davacı avukat arkadaşım kabul etmesine rağmen hakim bey beni azarlayarak "O güne dek bilirkişi raporu gelmiş olacak ve ben karar vereceğim keyfinizi bekleyemem,ister buraya gelin ister diğer duruşmaya gidin "dedi.Bende çaresiz o gün diğer duruşmaya mazaret verip Ankara gittim.Bilirkişi raporu gelmemişti Tabii hakim yeni duruşma günü verdi.Ancak ben duruşma zaptını alırken "Hakim bey bugünü verirken başka bir duruşmam olduğunu söylemiştim ama siz bilirkişi raporu gelir diye bugünü verdiniz ve beni azarladınız "dedim. "Özür dilerim avukat hanım bizlerde yanılıyoruz bazen "dedi.Olayı uzatmadım ama bayağı sinirlenmiştim o gün.Bence sadece hakimin avukatlara uygun duruşma günü belirlemesi gerekir.Bizler yargılamanın vazgeçilmez unsurlarıyız.