Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 21:04   #13
ad-hoc

Reklam yasağının ateşli savunucuları lütfen bana şu hususları izah edebilirler mi?
1. av.tr uzantılı internet sitesi dünyanın neresinde kullanılmaktadır ve com veya sair uzantıları kullanmanın ne gibi bir reklam etkisi olabilir,
2. Bir kişinin prof veya doç ünvanları akademik ünvanı sayılırken yüksek lisans derecelerinin kısaltmasının akademik ünvan sayılmayıp reklam yasağına girmesi nasıl açıklanır?
Sanırım Sayın Şamil Demir'in haklı olduğu bir çok konu var. Ben, reklam yasağı düzenlemesinden bir adım daha öteye gideyim ve "Meslek İlke ve Kuralları"na değineyim. Meslek ilke ve kuralları uyarınca duruşmaya gittiğimiz şehrin baro başkanını ziyaret etmek zorundayız. Şimdi X şehirden gelip İstanbul Baro Başkanı'nı ziyaret etmek zorunda olan bir meslektaşımızın talebi acaba nasıl karşılanır? Varsayın ki, Başkan makamında yok, bu durumda meslektaş mevzuata aykırı mı davranmış olacaktır. Velhasıl; belirtmek isterim ki; Avukatlık mesleğinin yapısını ve işleyişini lütfen mantık dışı düzenlemelerle belirlemeyelim. Av.tr kime ne kadar para kazandırmakta ayrıca onu da çok merak ediyorum...