Mesajı Okuyun
Old 07-04-2010, 11:59   #52
Av.AAO

Alıntı:
Yazan grey
İyi günler sayın meslektaşlarım. Bütün bu değerlendirmeler aslında hiç de sıkıcı değil.Her biri , karşılaştığımız sorunların ancak yazıya aktaılabilecek kadarıdır.
Bir anekdot..''.1489 - 1534 yılları arasında İtalya' da yaşamış olan le Correge, döneminde başarı sağlamış bir ressamdır.Raphael'in Saint-Cecile adlı tablosununun karşısında duyduğu hayranlığı belirtmek için ' Ben de ressamım ' diye bağırmıştır.'' (Alıntı Kanunların Ruhu Üzerine)
Zorluğu muhtemel olduğu halde Hukuk Fakültesinde tahsil yapmayı seçen, bilhassa avukatlık yapmayı seçen bütün meslektaşlarım karşısında duyduğum hayranlık böyle bir hayranlıktır.
Avukat serbest çalışmalıdır, avukatın bir bürosu olmalıdır, avukat istihdam ilişkisi içinde bulunmamalıdır, vekalet kavramının ruhuna aykırı bir faaliyet sürdürmemelidir. Bence ideal olan bu zorunluluklar , hayatın başkaca zorlukları tarafından ekarte edilmektedir.Alternatif çalışma biçimi ise çok daha güçtür.
Hal böyle olunca , geldiğim noktada büromu kapatmak üzereyim.Karnıma ağrılar girerek vereceğim sanırım bu kararı.
Gecikmiş olsa da bütün meslektaşlarımın avukatlar gününü kutlarım.Saygılar sunarım.
Sayın Grey,
Ben de sizin gibi mesleki zorlukları iliklerine kadar hissetmiş, hissetmeye devam eden bir meslektaşınızım. Yazdıklarınıza katılıyorum. Şunu sormak istiyorum: İşi terk asıl nedeniniz gerçekte nedir? Özel değilse dinlemek isterim, belki de sıkıntılar büyüdü boğdu sizi şu günlerde kararınızı tetikledi, moralmen destek olmak isterim. Sağlıcakla...