Mesajı Okuyun
Old 25-06-2010, 20:34   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Sayın Cirit,
Öncelikle verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim. Son olarak bir soru daha sormak istiyorum affınıza sığınarak.
sizinde ifade ettiğiniz gibi affetmiş durumda göründüğüm için benim tekrar aynı iddialarla gitmem mümkün değil ve onun kullanabileceği tek somut kanıt bu iddialar.Eşim ona karşı sürdüğüm bu iddiaları öne sürerek ve asılsızlığını kanıtlayarak davada beni kusurlu duruma getirebilirmi?

Sayın Katılımcı,

Eşiniz de bu davadan sonra ortak hayatı yeniden kurmuş durumdadır. Yani o da sizi iddialarınıza rağmen affetmiş veya kabul etmiş.

Siz veya eşiniz açılacak davada, evlilik birliğinin yeniden kurulmasından sonra ki boşanma nedeni olaylarda karşı tarafın KUSURLU olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Kanıtlarınız her tür delil olabilir, en yakın akrabalarınız da eşinizin davranış biçimlerine, varsa hakaret ve sövmelerine, evlilik birliğinin sorumluluklarını yerine getirmedğine tanıklık edebilirler.

Eşinizin üzerine olmayan mallarla ilgili bir hukuk yolu yoktur. Ancak önce eşinize ait olup da sonradan elinden kötüniyetle çıkardığı mallar için tasfiye hesabı mümkündür.

Daha fazlası için doğrudan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.

Saygılar.