Mesajı Okuyun
Old 14-06-2012, 09:40   #2
karabekir

İşten çıkartılırsa çıkartılsın. Çıkartılırsa zaten hem ihbar tazminatı alır hem de kıdem tazminatı.

Bu nedenle tazminat alabilir mi diyorsunuz? Anlaşıldığı kadarıyla işçinin hesabına yatırılan para yine hesap üzerinden işverenin hesabına aktarılıyor. İşveren benim böyle bir işlemden haberim yok diyebilir.

1. soru; kanunen 1.900,00TL maaş alması gerekiyor demişsiniz hangi kanuna göre 1.900,00 TL asgari ücret var?

Yatırdığı paranın; işverenin mobbing uygulaması neticesinde işçi tarafından işverenin hesabına aldığı ücretin bir kısmının yatırılması nedeniyle iş akdini feshedebilip edemeyeceği soruluyorsa; önünüze en önemli sorun olarak "kanıt" sorunu çıkacaktır. Durumun böyle olduğunu kanıtlamanız gerekiyor ki bu durumda 4857/24-a-e veya f'ye göre feshedilebilir.

Benim tavsiyem ise; işçi bu aydan itibaren aldığı paranın 5 kuruşunu dahi işverenin hesabına aktarmasın ve işvereni yalnız yakaladığı bir esnada işverene nanik yapsın. Yani; ben bundan sonra sana 5 kuruş vermem ne yapabiliyorsan yap desin.

Bu durum daha çabuk sonuç verecektir.