Mesajı Okuyun
Old 08-09-2006, 00:14   #16
Themis99

Evlilik hayatında ki sorunlar kadınlardan değil erkeklerden kaynaklanmakta.Kadın hem çalışıp hem ev işlerini yapmakta, çocuğu varsa onunla ilgilenmekte, tüm enerjisini ev ve iş arasında harcamaktadır.Bu durum elbetteki kadını daha üretken ve başırılı yapmaktadır. Ancak,kadının kendisinden daha başarılı ve üretken olmasını çekemeyen erkekler, evlilik hayatlarındaki tüm sorumlulukları(en küçüğünden en büyüğüne ) kadınlara yüklemekte ve eşlerini çeşitli yollarla (sözle, davranışlarla, mimiklerle , alayla, beğenmemezlik gösterileri ile ve hatta kimileyin dayakla ) ezmeye çalışmaktalar. Çevremizde bunun örnekleri sıkça görülmekte.Çalışmakta,az yada çok bir gelir elde eden kadının, kendisini sürekli olarak ezmeye çalışan eşi karşısında şöyle bir tepkide bulunması gayet doğal '' Çalışıyorum , para kazanıyorum, ayaklarımın üzerinde durabiliyorum, öyleyse senin kaprislerini neden çekmek zorunda kalayım?'' Çalışmayan kadın ekonomik olarak özgür olmadığından erkeğe (kocaya, babaya, abiye ) bağımlı oluyor ve onlar tarafından ezilmeye katlanmak durumunda kalıyor. Çalışan bir bayan bu tür ezilmelere,yıpranma ve hırpalanmalara neden katlanmak zorunda kalsın ki? Saygılarımla.