Mesajı Okuyun
Old 12-07-2006, 15:16   #3
üye8180

Ben bir kadın olarak, kadınların her alanda ezilmelerinden şikayetçiyim. Kadın çalışıp para kazanıyor durumunda olsa dahi, geleneksel sebeplerle ev işlerini, çocuğun bakım ve gözetimini de yüklenmek zorunda kalıyor. Bizim ülkemizde kadın eşine 'yemeğini kendin al, sofranı kur' dediğinde ne hikmetse erkek bunu bir kavga sebebi yapabiliyor. Kadınların kendilerine hizmet etmesine o kadar alışmışlar ki beyzadeler, ev işlerini de çalışsın çalışmasın kadına yıkıyorlar. Tabi ben toplumumuzun büyük çoğunluğundan bahsediyorum. Bazı kadınlar da erkeğe hizmet etmeyi bir nevi şeref olarak algılıyorlar ve bu durumu bilinçsizce savunabiliyorlar. Erkekler şiddet uyguluyorlar ve kadınlar 'kocamdır döver de sever de ' diyebiliyorlar. Dayağı dahi içselleştiriyorlar, meşrulaştırıyorlar. Kadınlarımız kendi kendilerini ikinci sınıf insan olarak görüyorlar. Pek çok kadın erkekten alt bir sınıfa koyuyor kendini. Kadınlar kendi kendilerine değer vermeyince, aşağılanmayı kendileri kabul edince tabi ki dayak yiyen, küfür ve hakaret işiten, sürekli birilerine hizmet eden kadın profili ortaya çıkıyor. Dini söylemler de kadını toplum dışına itiyor, eve kapatıyor. Bilirsiniz şu namahrem hikayeleri... Habibe hanım anlatılacak şikayet edilecek o kadar çok şey var ki hangisini anlatsam...